Podstawy diagnostyki elektrorezonansowej

Elektrorezonans opiera się na naturalnej zdolności komórek do wytwarzania promieniowania elektromagnetycznego. Zarówno komórki naszego organizmu jak i komórki bakterii, wirusów czy pasożytów posiadają swoje własne spektrum promieniowania. Są to malutkie elektromagnesy, których pole się sumuje aby otrzymać pewien wzorzec promieniowania szczególnego dla każdej tkanki bądź organu.

Metoda Wegetatywnego Testu Rezonansowego (VEGA TEST) została opracowana przez niemieckiego lekarza Helmuta Shimmela w 1978 roku. Podstawą jej działania są diagnostyka zaproponowana przez doktora Reinholda Volla oraz czynnościowa diagnostyka bioelektronowa W. Schmidta i H. Pflauma. Metoda dra Volla polega na pomiarze potencjałów bioenergetycznych punktów akupunkturowych powiązanych z odpowiednimi tkankami lub narządami. Opracował on również sposób badania różnego rodzaju substancji i leków. Każda z nich posiada indywidualną charakterystykę wibracji. Dr Voll odkrył, że farmaceutyki, które włączy się do obwodu pomiarowego, wpływają na zmianę reakcji organizmu. Wykorzystał ten fakt do testowania działania leków przed podaniem ich pacjentowi. Umożliwia to ocenę działania substancji na organizm pacjenta jeszcze przed rozpoczęciem kuracji. Dzięki swojemu aparatowi diagnostycznemu dr Voll był w stanie wykryć choroby, które jeszcze nie zdążyły się zamanifestować w naszym organizmie. Jako, że choroba nie pojawia się z dnia na dzień a jest to proces długotrwały, przez badanie odpowiednich wskaźników mógł określić, czy mogą one doprowadzić do poważnych chorób. Diagnostyka elektroakupunkturowa dr Volla znalazła wielu kontynuatorów i do dzisiaj jest bardzo mocno rozwijana w wielu instytuach w Europie, a w niektórych krajach jest uznana jako badanie medyczne (Niemcy, Rosja, Ukraina).

Na podstawie metod dr Volla, Helmut Schimmel opracował swoją najnowszą metodę diagnostyczną nazwaną Wegetatywnym Testem Rezonansowym (VEGA TEST). Uprościł on metodę dr Volla do zastosowania tylko jednego punktu akupunturowego znajdującego się najczęściej na dłoniach pacjenta. Mimo, że badanie odbywa się na jednym punkcie to nauka badania wymaga równie dużego wkładu co w przypadku metody Volla. Aby poprawnie korzystać z urządzenia potrzebne jest bardzo dobre szkolenie i doświadczenie, gdyż pracuje się na żywym organizmie, który jest bardzo zmienny. W Vega Tescie stosuje się unikalną metodę filtrowania elektrobiologicznego za pomocą specjalnych markerów. Dzięki temu jest możliwe postawienie dokładnej diagnozy, która pozwala dostrzec złożone relacje zachodzące w organizmie, nie ujawniające się podczas mierzenia akupunktów, jak to jest w przypadku metody Volla – takich jak obciążenie psychoemocjonalne, obciążenia geopatyczne, zmęczenie fizyczne czy alergie. Ze względu na wysoką czułość, sprzęt diagnostyczny daje wyniki w szerszej skali, umożliwia też przeprowadzenie szybkich testów biorezonansowych na wpływ leków oraz suplementów na organizm człowieka.

Sprawdzalność diagnoz metodą Vega Test wynosi średnio od 80 do 90%. Dużo zależy od osoby, która wykonuje badanie, jej doświadczenia i odbytych szkoleń. Mniejsze jeżeli chodzi o alergie. Do każdej osoby podchodzi się indywidualnie a praca opiera się o pole elektromagnetyczne, które jest zmienne.

Metoda dr Volla jak i Schimmela jest obecnie szeroko stosowana w Niemczech i Rosji.

 

Inne materiały z zakresu biorezonansu i wpływu częstotliwości fal na patogeny:

Metoda Volla - dr n. med Leszek Krześniak

Biorezonans magnetyczny:

Zabijanie bakterii za pomocą generatora częstotliwości:

Materiały w języku angielskim:

Copyright © www.biotime.pl